пʼятниця, 29 липня 2016 р.

Мій рідний край - життя мого перлина

            24 липня у бібліотеці було проведено краєзнавчу годину "Моє село - окраса України - це часточка моєї батьківщини" присвячену  щорічному відзначенню Дня заснування села.                       Присутні  збагатили свої знання з історії села. Адже  історія рідного краю - це "книга життя прадідівської землі, на якій ніщо і ніколи не зникає беслідно, лише відлунюється через часи і покоління, де зустрічаються, століття, їхні долі і діяння".


            Також відвідувачі мали можливість ознайомитись з тематичною виставкою "Мій рідний край - життя мого перлина". На завершення заходу діти взяли участь у вікторині "Знавці рідного краю".




О.Теліга - поет, громадянин, борець

                                 

«Не лічу слів. Даю без міри ніжність.
А може в цьому й є моя сміливість:
Палити серце в хуртовині сніжній,
Купати душу у холодній зливі.
Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив,
Та там, де треба, — я тверда й сувора.
О, краю мій, моїх ясних привітів
Не діставав від мене жодний ворог.»
(Сучасникам)

         У суспільну свідомість повернуте ім'я визначної діячки українського національно-визвольного руху, блискучої поетки, пристрасної публіцистки, для якої слова “життя” і “боротьба” були синонімами, а мученицька смерть – доказом нерозривності Слова і Чину.
          21 липня у бібліотеці відбувся вечір поезії з нагоди 110 - річчя від дня народження Олени Теліги - яку нині називають «найвизначнішою жіночою постаттю в українській літературі ХХ століття».
          Також відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з тематичною поличкою "О.Теліга - поет, громадянин, борець"та краще пізнати життєвий та творчий шлях поетеси.

 


вівторок, 19 липня 2016 р.

Є.Коновалець - полковник, який змінив історію України

            14 червня виповнилось 125 років від дня народження Євгена Коновальця, який увійшов в історію України як полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН(з 1929), один із ідеологів українського націоналізму.
           Він витворив якісно новий – політично свідомий, активний і жертовний – тип українця-громадянина і сам був його ідеальним уособленням: служити не особам, а Україні, не урядам, а українській незалежній державі, боротися не за мандати і посади, а за Ідею – за свободу і державність нації.
         "У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю" – ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців.
      Відвідувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з тематичною поличкою "Символ сувернітету української нації" з нагоди 125 - річчя  Є.Коновальця.

1 червня - Міжнародний день захисту дітей


        Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань.
          У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
          До дня захисту дітей у  бібліотеці  організовано книжково-ілюстративну виставку  "Дитина у світі права"




Різнобарвний світ дитячих книг

До вихованців групи «Бджілки» Словітського НВК завітали зав.бібліотекою с.Словіта та бібліотекар с.Якторів.
Бібліотекарі детальніше ознайомили дітей з книжками-іграшками, оскільки вони особливих конструктивних форм, які призначені для розумового та естетичного розвитку дітей. Презентували такі книжки-іграшки: книжки-театр, книжки-розгортки, книжки-розмальовки, книжки-картинки, книжки-фігури, книжки з ігровим задумом, книжки-панорамикнижки-пазли, книжки-витівки, фотокнижки. Саме такі книги привертають дітей до додаткової навчальної, виховної і розвиваючої діяльності з книгою.
Усі з цікавістю розглядали різноманітні книжки.
На завершення провели літературну вікторину «З якої ми казки?». Дошкільнята залюбки називали імена казкових героїв, мандрували стежинами народних та авторських казок, відгадували загадки.
Не менш цікаво відбулася презентація цих книг і у 1 класі (класний керівник Здоровега Г.В.), адже у такому віці аспект діяльності з книгою дозволить замінити звичну форму засвоювання змісту творів їх перечитуванням з елементами інсценізації, хорової декламації, а також заучуванням творів напам'ять. 

















Витівки хитрого Лиса Микити


Цього року українці відзначають 160 річницю з дня народження нашого земляка Івана Яковича Франка. В рамках Загальнообласного дня читання з учнями 1-4 класів (класні керівники Здоровега Г.В., Магрель Н.Б., Дудар Г.С., Левчишин М.С.) Словітського НВК спільно з бібліотекарями сіл Словіта та Якторів проведено голосне читання поеми-казки Івана Франка «Лис Микита». Вібла Б.П. пригадала біографічні відомості Івана Франка, Ониськів Т.І. – ознайомила з книжковою виставкою «Іван Франко – дітям», Здоровега Г.В. розкрила історію написання казки про Лиса Микиту. Учні 3 та 4 класів, бібліотекарі, Левчишин М.С. та заступник директора з навчально-виховної роботи - Колодій М.І. читали вголос уривки про витівки хитрого Лиса. Літературний захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Потім присутні переглянули частину мультфільму «Лис Микита». На завершення свята школярі отримали завдання прочитати казку і створити ілюстрації до твору. «…Книжки на те пишуть, щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумати прочитане». І. Франко
/Files/images/celo/yaktorv/P1160307.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160298.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160288.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10643.JPG

Літературний альманах «З любов’ю до дітей»

13 березня у бібліотеку с.Якторів завітали учні 5 – 7 класів на літературний альманах «З любов’ю до дітей» з нагоди річниці народження письменниці О.Іваненко, де діти мали змогу краще ознайомитись з життям та творчістю письменниці.
О. Іваненко — автор багатьох книжок: літературних казок, реалістичних оповідань і повістей, творець біографічних романів про життя і творчість класиків української літератури.
Близько семидесяти років працювала О.Д.Іваненко на літературній ниві. Уже давно виросли читачі її перших казок та оповідань. На зміну їм прийшли молодші покоління, які так само щиро захоплюються книжками письменниці. Бо її твори несуть знання, вчать людяності, патріотизму. У кожному з них відчувається глибоке розуміння дитячої душі.
На завершення заходу бібліотекар зачитала уривки з казок «Кисличка» та «Казка про Білочку - Мандрівницю».
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10656.JPG

"Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть"

Минула друга сотня літ,
А він – із мрамуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!
Т. Мосенко
Щороку у березні ми відзначаємо річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Його пророчі сдова вічно хвилюватимуть струни людської душі.
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - цими словами розпочався тематичний вечір у Народному домі с.Якторів, який відбувся 6 березня.
9 березня у приміщенні бібліотеки відбулося літературне читання «Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», де учасники заходу змогли збагатили свої знання про творчість поета. Також відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичними поличками «Кобзар – книга, що рятує націю» та «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній».
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10544.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10546.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10612.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10615.JPG

Літературне читання «Дзвінка струна Лесиного слова»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10534.JPG
З нагоди 145 – ліття від дня народженя Лесі Українки у бібліотеці с. Якторів проводилось літературне читання «Дзвінка струна Лесиного слова» за участі учнів 5 – 9 класів.
Присутні учасники заходу прослухали бесіду про багатограність творчості поетеси та розказали улюблені вірші Лесі Українки.
Її невмирущі твори завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благороднів чинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років. Слова поезії: «…я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні, без надії таки сподіватись, буду жити…» стали для сучасної молоді життєвим орієнтиром.
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10537.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10538.JPG

«Рідна мова – духовності основа»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10484.JPG
У бібліотеці 21.02.2016 р. було проведено урок мови «Рідна мова – духовності основа» з учнями 3 – 6 класів.
«Найбільше і найдорожче добро в кожного наро­ду — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (Панас Мирний).
На завершення уроку було проведено вікторину « Знавці рідної мови».
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10483.JPG

Пам'яті Героїв Небесної сотні

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.
Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати право жити. Вони гинули, але не здавались...Так на Майдані з'явилась сотня − Небесна.
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10487.JPG
В дні пам’яті Героїв Небесної сотні у бібліотеці було оформлено тематичну поличку та проводився урок мужності «Майдан – зона боротьби за незалежність». Для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв.
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10489.JPG

«Соборність рідної землі – основа нації й народу»

З нагоди дня Соборності України 22.01.2016 р. у бібліотеці  проведено історичну годину «Соборність рідної землі – основа нації й народу»
Відзначення Дня Соборності у період відстояння сувернітету і незалежності нашої країни - це не тільки суспільна, а й моральна потреба відновити історичну справедливість до прагнення возз’єднання нашої нації і берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом до омріяної незалежності, соборності й державності.
Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичною поличкою «Доленосна віха нашої історії»
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10467.JPG

Голосне читання з учнями 1 – 4 класів по творчості Оксани Сенатович



«Сторінками нової історії країни»

20.11. До Дня гідності та свободи у бібліотеці проведено годину історичної правди «Сторінками нової історії країни» та оформленням тематичної полички в знак віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10385.JPG

"Тиждень української книги"

18 жовтня 2015 року до Дня української книжки в бібліотеці с. Якторів було оформлено тематичну поличку "Тиждень української книги" та проведено голосне читання з учнями 1-4 класів. Для читання вибрано уривок з твору О.Іваненко "Друкар книжок небачених"
/Files/images/celo/yaktorv/SDC10373.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10368.JPG