вівторок, 29 листопада 2016 р.

"Голодомор: почуті голоси крізь мовчання"

         Голодомор – це страшний злочин проти українців… близько 10 мільйонів безневинно загиблих людей…
           А у кожного з них була своя мрія і вони усі хотіли просто жити… як і ми ходити по землі,закохуватись та розчаровуватись, виховувати дітей,а вечорами пити теплий чай і чекати на приїзд внуків… Їх знищили, їм не дали жити.
         25 листопада у бібліотеці було проведено вечір пам'яті жертв голодомору "Голодомор – не виплакані сльози українського народу".Також відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою , присвячену цим трагічним подія нашої історії.
         Ця жахлива подія назавжди залишиться у пам’яті українців,як найстрашніша сторінка нашого минулого, адже Голодомор –це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи.

День Гідності та Свободи

            21 листопада в Україні відзначають третю річницю Дня Гідності та Свободи – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
             В знак вшанування громадянської мужності учасників революцій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей у бібліотеці було оформлено книжково - тематичну виставку "Героїчна епопея Євромайдану".

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Світ дитячої періодики

4 листопада серед учнів 1- 3 класів Словітського НВК було проведено бібліотечний урок «Світ дитячої періодики», на якому ознайомились із дитячими журналами та газетами, які є в нашій бібліотеці. Ми розглянули цікаві та яскраві періодичні видання, дізнались, чим вони відрізняються одне від одного.
 В наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту школяра, його творчих здібностей.
 Діти дізнались, що у дитячих журналах можна знайти корисну та цікаву інформацію «про все на світі». На їх сторінках багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які допомагають у навчанні, вчать логічно мислити, відкривають таємниці навколишнього світу, дають можливість весело і змістовно провести дозвілля, навчитися робити цікаві речі.





1 листопада - день Лиспопадового зриву

З нагоди дня 1 листопада у бібліотеці було оформлено тематично – книжкову виставку «ЗУНР – яскрава сторінка нашої історії».
ЗУНР постала як синтеза національно-визвольних змагань українців Галичини, Буковини, Закарпаття. В таких складних обставинах ЗУНР постала як демократична держава, політичний устрій якої — добра модель тогочасної європейської правової держави. ЗУНР стала прикладом можливого українського державного правопорядку, що ґрунтувався на розумному гуманізмі і поступовому затвердженні демократичних засад у суспільстві. На території ЗУНР за весь час існування не було жодного випадку виступів проти цивільного польського населення, єврейських погромів. Приклад ЗУНР наочно продемонстрував переваги австрійської правової школи над російським правовим нігілізмом.
 Основною причиною падіння ЗУНР були надзвичайно складні міжнародні обставини, підтримка повоєнною Європою експансіоністських, загарбницьких дій щодо ЗУНР Польщі, Румунії, ЧСР, а також неорганізованість адміністративних структур, відсутність контролю над деякими районами держави і неорганізованість армії та її постачання.