неділя, 30 вересня 2018 р.

Бібліотека: від минулого до сучасного

Пов’язане зображення
30 вересня, саме у цей день, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек.

Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх причетних до закладів культури і освіти, для всіх, хто любить книгу.
В цей день у бібліотеці проведено день відкритих дверей «Бібліотека: від минулого до сучасного».

Людина починається з добра





«Людина народжується на світ не для того,
 щоб зникнути безвісною пилинкою.
 Людина народжується,
щоб лишити по собі слід вічний».


28 вересня у бібліотеці проведено літературну годину творчості з нагоди 100-літнього ювілею Василя Сухомлинського українського публіциста, письменника, поета та вчителя, який усе своє життя присвятив дітям, пропрацювавши 35 років у школі. 32 роки Василь Олександрович вів педагогічний щоденник, у якому записував свої спостереження за поведінкою школярів. А потім ці роздуми ставали книгами.
Відвідувачі познайомились з творчим доробком В.Сухомлинського, які є тим яскравим промінчиком світла, який запалює в дитячих душах вогонь доброти й любові до Батьківщини, поваги до старших та вміння бачити прекрасне навіть у маленькій конвалії чи метелику з росинкою на крилі.
Казки, притчі, оповідання великого педагога – найкраще духовне надбання сучасної дитячої літератури.

Акція "2100 секунд дитячого читання"

Результат пошуку зображень за запитом "клипарт книги дитячі"
Книга – це безцінний скарб надбаний людством. Читаючи книги ми поринаємо у світ невідомого та прекрасного. Разом з героями творів перемагаємо зло, вчимося допомагати та мріяти. На протязі вересня бібліотекар спільно зі Словітським НВК проводить акцію «2100 секунд казкового читання» серед учнів 1-4 класів, щоб познайомити юних читачів з найкращими казками народів світу, а також популяризувати кращі книги класиків дитячої літератури та  сучасних письменників-казкарів. За прочитаними творами діти виготовили казкових героїв.

Книжкова осінь у бібліотеці


              Ось і настала осінь. Пора року, яку ще називають золотою. Вже зелені листочки стали жовтими, а в повітрі літають павутинки бабиного літа. Це запах яблук, дощ і перший подих холоду. Та мабуть,  найголовнішим атрибутом цієї прекрасної пори є прагнення до затишку і тепла. В кожної людини є місце, де можна заховатись від вітру та негоди, зігрітися, відпочити душею.  Для юних користувачів бібліотеки осінь – це пора гарячих новинок та хороших книг. У бібліотеці можна сховатись під «Книжкову осінню парасольку», а можна і потрапати під «Казковий дощ».

середа, 12 вересня 2018 р.

Бібліотечне літо

«Історія українського прапора»
23 серпня у бібліотеці відбувся урок історичної правди з нагоди Дня Прапора.
Прапор України – символ вільної української держави. В період формування Української державності, період вікової героїчної боротьби він відігравав надзвичайно велике значення для кожної людини, що прагнула до волі. Відвідувачі заходу прослухали історію встановлення прапора та переглянули відео-урок «Історія українського прапора».  



«Незвичайні музеї світу»
Кожен готовий дивувати, створюючі нові тенденції та мистецькі тренди. Адже конкуренція — величезна, а придумати щось надзвичайне в 21 столітті не так вже й легко.
Але коли виходить знайти щось нове і цікаве його і представити потрібно народу кращим чином, а як це ще можна зробити як не на виставках або в музеях. На сьогодні представлена величезна кількість музеїв. І чимало з них такі, що дивують і вражають. 16 серпня у бібліотеці проведено відео-мандрівку «Незвичайні музеї світу», де присутні змогли віртуально відвідати  найцікавіші з них.
 «Кіно в твердій обкладинці» 
(Віртуальна книжна виставка)
 В нашій бібліотеці є багато книжок, на основі яких були зняті художні фільми та були створені мультфільми. Ці фільми увійшли в золотий фонд нашого кінематографу, а деякі, такі як «Ежик в тумане» визнані кращими в світі.  Книжки, які стали основою цих фільмів, також є золотим фондом і окрасою нашої бібліотеки.  9 серпня бібліотекар презентував одну з таких книжок, по якому знятий мультфільм. Відвідувачі з захопленням слухали казку «Снігова королева» та переглянули мультфільм.










«Мандрівка Україною»
Кожен з нас захоплюється краєвидами, цікавою архітектурою, історією, легендами про величних героїв різних народів. Та ми часто забуваємо про красу та величність своєї країни. 31 липня у бібліотеці провели презентацію краєзнавчої гри «Мандрівка Україною» для юних користувачів. Присутні мали можливість пізнати нашу державу через маршрут гри, де на всіх чекало багато відкритів: описи прекрасних природніх ландшафтів, легенди міст та сіл, замків та палаців, своїх героїв та свої звитяги.


«Мандруємо Львівщиною»
Львівщина. Ця давня земля споконвіку славилася багатою історією, цікавою архітектурою та низкою визначних місць. У бібліотеці 27 липня проведено краєзнавчу прогуляну «Сторінками рідного краю», де відвідувачі змогли дізнатись про цікаві факти з історичного минулого нашого краю та провели захоплюючу гру за ігровим полем «Мандруємо Львівщиною», де познайомились з туристичними та історичними місцями, гортаючи сторінки путівника.





«Книжковий BATTLE читацьких уподобань»
 Книги. Вони вражають своєю різноманітністю. Хтось читає романи, хтось захоплюється детективами, хтось читаючи фантастику поринає у світ неймовірних пригод, а комусь довподоби поезія, яка окрилює душу. А можливо ми взяли книгу, бо вона синя або зелена? В бібліотеці для юних відвідувачів розпочинається «Книжковий battle читацьких уподобань» з метою вивчення уподобань та популяризації як сучасних творів, так і добре відомої класики. 


«Зігріє душу молоду поетичне слово земляків»
Рідний край.  Хіба є щось краще, дорожче за свою маленьку батьківщину? Дорога серцю земля батьків і прадідів наших. Простяглася широка вулиця в шумливих яворах і кленах. Вона веде до школи. Оспівані в піснях народних безмежні степи, зелені гаї, доми, високі блакитні небеса.
З поля вітер доносить лагідний спів далеких пташок — усе це наша земля.
Багато поетів, письменників, художників, композиторів, співаків прославляють свою рідну землю. Наше село теж гордиться своїми талановитими земляками.
У бібліотеці оформлено книжкову викладку «Зігріє душу молоду поетичне слово земляків», де  користувачі бібліотеки могли ознайомитись з творчістю земляків села та Золочівщини.

«Для тих, хто любить книгу»
Протягом усього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. З самого дитинства нас супроводжує життєвим шляхом дорослішання і самоствердження книга, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє.

10 липня у бібліотеці проведено ерудит-шоу «Для тих, хто любить книгу» серед дітей 5-6 класів, на якому любителі почитати змагались хто краще знає твори як українських так і зарубіжних письменників.

 «Від сторінки до сторінки презентуємо новинки»

 Бібліотечний фонд нашої бібліотеки поповнився новими цікавими книгами, де кожен зможе втамувати свою книжкову спрагу.




 «Книжкові викладки в бібліотеці»

Літо —  найкраща пора, яку всі чекають з нетерпінням, а особливо діти. Це час пригод і відпочинку. Та збираючи валізи не забуваймо про книгу! Адже читання книг не лише пробуджують уяву, але й дають поживу для розуму.
 В літній періоду у бібліотеці викладено нові книжкові виставки - інсталяції, що допомагають дітворі дізнатись про цікаві книги, про новинки літератури, надають змогу брати участь у різних заходах, які проходять у бібліотеці під час літніх канікул.




вівторок, 1 травня 2018 р.

«Дзвони Чорнобиля – душу тривожать»

«Чорнобиля гіркий полин
На серце ліг незримо й тяжко,
І пливе над землею дзвін
Із тихим стогоном протяжно…»

26 квітня 2016 року виповнилося 32 роки, як відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
Чорнобильська аварія вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме не одне наступне покоління.

В пам’ять про ціей день у бібліотеці відбулася година скорботи «Дзвони Чорнобиля – душу тривожать». Під час заходу відвідувачі згадалипро аворію та вшанувала пам’ять героїв-пожежників, перших ліквідаторів на ЧАЕС, які віддали своє життя заради порятунку людства.Вони сміливо вступили в Чорнобильський пил для подалання наслідків страшного лиха…

середа, 25 квітня 2018 р.

“Охорона довкілля — наше право і наш обов'язок”

Напередодні Дня навколишнього середовища, 18 квітня в Словітському НВК бібліотекарем Ониськів Т.І. було проведено годину екологічної мудрості “Охорона довкілля — наше право і наш обов'язок” з учнями 3 класу та загальношкільну екологічну акцію “Здай батарейку - збережи довкілля”. Адже, сьогодні, більше ніж будь-коли, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – підвищення рівня свідомості українців, як особистості за особистість так і людини – за всі інші форми життя.

Цей День дозволяє оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів.

«Навколо світу сторінками дитячих книг»

 Знагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання у бібліотеці проведено літературний глобус «Навколо світу сторінками дитячих книг». Юні користувачі, відкриваючи книжку, мали змогу разом з героями потрапити у світ пригод та побувати у різних країнах світу.

      Адже читання книг – це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі. Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Незабутні враження від зустрічі з літераторами

30 березня відбулася зустріч із провідними сучасними письменниками України. М. Ткачівська,  Л.Низова ( дочка поета І.Низового) та В.Шовкошитний розповіли про свої творчі доробки. Від зустрічі всі отримали позитивні емоції та незабутні враження. На книжковому форумі можна було не тільки придбати книжки, а й отримати автографи авторів.




"Великодні традиції та звичаї"

 
Надходить одне з найголовніших свят християн усього світу - Великдень, або Воскресіння. Паски, крашанки - все це нагадує нам про теплих дитячих спогадах. Здавна традицією на Великдень передавалися від покоління до покоління, щось залишилося і до сьогодні, а що стало історією. Але що значать ці звичаї і яким чином вони з'явилися?
З метою розширення знань учнів про великодні звичаї та традиції бібліотекарі сіл Якторів та Словіта завітали до учнів 2 -3 класів Словітського НВК, де спільно з вчителями початкових класів Здоровегою Г.В. та Левчишин М.С. провели цикл заходів:
- майстер-клас по виготовленню великодніх баранців з солоного тіста (бібліотекар с.Якторів Ониськів Т.І.);
- перегляд літератури «Дивна писанка у нас», читання й обговорення оповідань, віршів  Р.Завадовича «Як яєчко крашанкою стало», «Тиждень під Великдень» та ін. (завбібліотекою с.Словіта Вібла Б.П.);
- розучування гаївок «Ми кривого танцю йдемо», «Розлилися води»( вчитель Здоровега Г.В.);
- колективне створення великодніх композицій для оформлення класних кімнат;
В майстерні «Барвиста писанка» під керівництвом Левчишин М.С. учні виготовляли писанки у техніці «декупаж».

"Кобзар живе і промовляє"

Допоки сонце – житиме земля,
Яка Шевченка світові явила.
Гримітимуть, як вдари коваля,
Його слова і правди сила.
Весна... І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Він приходить до нас щороку новим, неповторним, адже Т.Г.Шевченко – велика і невмируща сила українського народу. Його поезія оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ і свою Україну.
У Словітському НВК вшанували 204 річницю від дня народження Тараса Шевченка. Вчителі та учні школи взяли активну участь у проведенні заходу, присвяченому пам’яті Кобзаря. Бібліотекар с.Якторів і педагог-організатор підготували літературно – музичну композицію «Кобзар живе і промовляє…», яка глибше ознайомила присутніх із біографією Тараса Григоровича. 
Цікавими були проведені інсценізації уривків з творів Шевченка. А саме: «Мені тринадцятий минало», «Причинна», «Думка». Виконавці ролей дуже вдало відтворили окремі сторінки із життя Кобзаря. Учні 4-10 класів з любов’ю і натхненням читали вірші Т.Г.Шевченка. Родзинкою свята було виконання на гітарах мелодії «По діброві вітер віє» ученицями 7 класу Середи М. та Гнатів С. На святі звучали пісні у виконанні хору під керівництвом учителя музичного мистецтва Гембари В. В.







середа, 21 березня 2018 р.

«Читаємо твори Василя Сухомлинського».

20 березня 2018 року у Словітському НВК для учнів 1-4 класів проведено Загальнообласний день читання «Читаємо твори Василя Сухомлинського».
Бібліотекарі  бібліотек-філійс.Словіта та с.Якторів  коротко ознайомили з біографією та творчим доробком для дітей В.Сухомлинського. Про його педагогічну діяльність повідомили вчителі початкових класів Здоровега Г.В., Левчишин М.С.

   Учні читали твори Василя Сухомлинського «Що посієш, те й пожнеш» (Токар В.), «Красиві слова і красиві діла» (Синюга Р.), «Добре слово» (Федишин А.), «Лисенятко першокласник» (Квас Т.) та інші. Третьокласники привітали усіх віршем-побажанням «Ми вітаєм добрих людей на щедрій землі…»
На завершення заходу учасники взяли участь у флеш-мобі «Добро йде від серця». Адже твори В.Сухомлинського є тим яскравим промінчиком світла, який запалює в дитячих душах вогонь доброти й любові до Батьківщини, поваги до старших та вміння бачити прекрасне навіть у маленькій конвалії чи метелику з росинкою на крилі.


пʼятниця, 9 березня 2018 р.

Тарас Шевченко живе і промовляє

          09.03.1814 - 10.03.1861

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні  Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сповідань і прагнень.       До дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Вічне слово Кобзаря». 




Кулінарна майстерність


Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності.
Сучасний великий досвід приготування страв накопичувався протягом багатьох віків. 
З розвитком суспільства кулінарна майстерність удосконалювалася і зміцнювалася. Кулінарні рецепти багатьох страв створювались спочатку в домашніх умовах, а потім – кухарями багатих будинків і ресторанів.
4 березня у бібліотеці – філії проводилась година творчого дозвілля «Кухарська майстерність» серед дітей 4 – 8 класів. Бібліотекар розповіла про методи приготування декількох кулінарних виробів. Діти з захопленням приготували три види канапок з сиру, якими згодом і поласували.