вівторок, 31 грудня 2019 р.

Вітання



«Святий Миколай на землю сходить»

В перший місяць зими, коли крига сковує ріки, а снігова хуртовина насипає великі кучугури, всі люди, а особливо діти  чекають  довгожданого  свята  Святого Миколая.
Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік.
Святий Миколай є другим після Бога заступником людей від усіх лих і нещасть. Все життя ніс людям добро і милосердя. Він опікується не тільки людьми, а й дикими звірами. Святого Миколая люди люблять, бо він - захисник усіх бідних і знедолених. Найбільше люблять і шанують його діти. До них він завжди приходить з подарунками. Для всіх він став символом щирої любові до ближнього.
З нагоди свята у бібліотеці представлено викладку «Святий Миколай на землю сходить».

«Зігрійся взимку цікавою книгою»

Що може зігріти зимовим вечором окрім улюбленої книги та тепленького пледа! Всім малятам і дорослим хочеться більше затишку, проводити час, зігріваючись теплим чаєм та смаколиками разом із родиною або друзями. Є ті, кому більше до вподоби активний зимовий відпочинок — катання на санчатах, на лижах чи ковзанах, інші ж оберуть споглядання чарівного таночку сніжинок через вікно рідної домівки.
Але можна сказати однозначно, що взимку кожен повинен відшукати декілька «своїх» зимових цікавих книжок, які захопили б із першої сторінки!
Саме тому у бібліотеці оформлено книжково-ілюстровану викладку «Зігрійся взимку цікавою книгою».

«День Великого Чину»

Щороку, 1 листопада, у Львові відзначають День Листопадового чину.
Листопадовий чин ( Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) - українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тис. кв. км, що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918-1919 років для захоплення Галичини.
З цієї нагоди у бібліотеці проведено історичну годину «День Великого Чину» та оформлено книжкову викладку «ЗУНР – яскрава сторінка нашої історії».

«Слава козацька жива»


До Дня українського козацтва у бібліотеці відбулась презентація книжкової виставки «Слава козацька вічно жива».
Бібліотекар, з метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу, презентували для читачів книги, журнали, інші матеріали про національно-визвольний рух в Україні козацької доби.

«Осінь - пора читання!»


З приходом вересня з’являється стільки цікавих справ, що на смуток вже точно не залишається часу. Щоб отримати від осені максимум вражень, необхідно оточити себе приємними моментами, які допоможуть зарядитися позитивом і набратися натхнення для школи.
Вибрати для себе цікаву книгу юним користувачам допоможе книжково-ілюстрована викладка «Осінь - пора читання!».
Дорослі читачі також можуть вибрати собі книгу до смаку серед новинок нашої бібліотеки. Адже саме осінь - найбільше налаштовує на читання. А що ще робити в таку погоду? Хочеться згорнутися в кріслі під теплим пледом і просто жити в книжках, вислизнувши в інші, яскраві світи.
Можна читати захоплюючу книгу під шум дощу, адже осіння злива найчастіше затишна, налаштовує подумати-помріяти.
Насолодитися в тихий осінній вихідний читанням книжки, від якої неможливо відірватися до останньої сторінки.

«Планета на книжкових сторінках»


7 вересня бібліотекар завітала до учнів 3 класу Словітського НВК з пізнавальною годиною «Планета на книжкових сторінках». Розповіла дітям, що наша планета, її історія, еволюція та різноманітний світ багатогранний та цікавий. І про дізнатися більше про це нам допоможуть книжки – енцеклопедії та довідники.
На завершення заходу діти відповідали на запитання, відповіді на які потрібно було знайти на сторінках книг.


«Мойсей української літератури – Іван Франко»


Іван Франко – це розум і серце нашого народу.
Це боротьба, мука і передчуття щастя України. України і людськості.
Максим Рильський
        Його називали генієм української нації. Він – розум і серце народу. Невтомний Каменяр. Титан праці. Гігант людської думки. Співець свободи. Безсмертний син безсмертного народу. Наша гордість і слава – Іван Франко.
 
      До з дня народження І. Франка бібліотека оформила книжкову виставку «Митець великого таланту», на якій представлено літературу про творчий і життєвий шлях письменника. Книжкова виставка дала змогу якнайкраще збагнути велич постаті Івана Франка, його талант, титанічну працездатність та бажання змінити на краще цей світ.

«Літо в палітрі яскравих кольорів»

В останній місяць літав бібліотеці проведено експрес – імпровізацію під назвою «Навколо світу сторінками книг».
Діти, мандруючи на кораблі разом з бібліотекарем, здійснили навколосвітню подорож. Починаючи нашу подорож з Європи, ми побували в таємничій Азії, зустрілися з піратами біля берегів Африки, звідти помандрували до Північної Америки, а потім і до Південної, де відвідали давні цивілізації Майя та Інків, зустрілися з пінгвінами на Антарктиді, дізнались багато цікавого про Австралію та завершили нашу подорож, повернувшись додому.



«Я зможу: 30 днів - 15 книжок»

З початком літніх канікул у бібліотеці розпочато читацькі перегони «Я зможу: 30 днів – 15 книжок!».
Учасники цих перегонів - читачі молодшого та середнього шкільного віку, які прийняли виклик і тепер впевнено можуть сказати: «Я можу».  По закінчені акції учасники відповідали на запитання вікторини по прочитаних книгах, де і визначився переможець.Лідери та переможці отримали подарунки. Захід був спрямований на підвищення дитячого інтересу до читання.


«Заповідними стежками Львівщини»


Літо – пора відпочинку та подорожей. Хтось мандрує визначними місцями зарубіжжя, а хтось відпочиває вдома. Та в нас теж є багато цікавого.
17 липня у бібліотеці проведено краєзнавчу прогулянку «Заповідними стежками Львівщини». На заході присутні здійснили віртуальну мандрівку замками, монастирями та іншими визначними архітектурними спорудами.
Юні відвідувачі взяли участь у вікторині про Львівщину та зіграли у гру «Мандруючи Львівщиною»


«Ми - маленькі українці»

З нагоди Міжнароднього Дня захисту дітей 2 червня у бібліотеці проведено літературно-правову мандрівку «Ми – маленькі українці».  Присутні познайомилися з Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини, а також про інші нормативно-правові акти, в яких зазначено про права дітей. Діти взяли участь у грі-вікторині «Права та обов’язки» та познайомилися з книгами книжкової виставки «Світ дитячих захоплень».

«Роман Іваничук - майстер історичного роману»


Роман Іваничук – визначна постать сучасного українського літературного олімпу. Впродовж майже півстоліття творчої діяльності письменника вийшло близько шістдесяти книг, читаючи які можна мандрувати часом і простором, відкриваючи для себе незвідані сторінки української історії.
Він написав багато: новел, повістей: «Місто», «Сьоме небо», «На перевалі», «Зупинись, подорожній!»… Але найбільшу популярність Роман Іваничук здобув, як історичний романіст. Його романи «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда» — це різні часи, різні географічні терени, різні жанрові підвиди історичного роману, але найголовніше, що там — це любов до рідної землі й народу як смислу існування людини. Відтак, якщо об'єднати усі романи Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України, в який автор вклав свою душу.
З нагоди відзначення 90-ліття Р.Іваничука у бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Роман Іваничук – майстер історичного роману», на якій відвідувачі могли ознайомитись з творчістю автора, а також переглянути буктрейлер до роману «Мальви».